BELEDİYEEVLERİ MAH. ZAHİT AKDAĞ BLV. ARMA 4 SİTESİ ZEMİN KAT ÇUKUROVA/ADANA Tel:0322 247 10 27
Eğitim Neden Önemli?

EĞİTİM

Her insan tamamen bilgisiz doğar. Emme, yakalama gibi reflekslere sahip olsa da bilinçli yaptığı yetilere sahip değildir. Dünyada yaşamını sürebilmek için öğrenmesi, bilgi sahibi olması, eğitilmesi gerekir. Eğitim, eğitme eylemidir. Yani davranış kazandırma çabasıdır.

İnsan kişiliğinin oluşmasında en büyük etken eğitimdir. eğitimden kasıt, sadece okulda, dört duvar arasında verilen dersler veya konular değildir. Eğitim önce aileden başlar. Anne-babaların çocuklarına öğretmiş olduğu her davranış, söz, terbiye eğitimin kapsamına girer. Eğitimli kişilerin toplumdaki yeri başkadır. Eğitimli insan nerede nasıl davranması gerektiğini bilir. İstediği şeyleri elde etmek için neleri nasıl yapması gerektiğini; toplumda kendine yer edinmek için nasıl konuşması gerektiği, nasıl davranması gerektiğini iyi bilir. Eğitimli kişiler toplumun her kesiminden sevgi ve saygı görür. Eğitim, bir ülkenin de gelişmesini sağlayan en önemli hususlardan biridir. Toplumların veya ülkelerin gelişebilmesi için, o ülke veya toplum bireylerinin iyi bir eğitimden geçmesi, donanımlı insanlar olması gerekir.

 Bizim eğitim sistemimizde ne sadece öğretim ne de sadece eğitim vardır. İkisi beraber yürütülür. Milli Eğitimin amacı, bilgi ile yüklü öğrenciler, vatandaşlar yetiştirmek değildir. Asıl amaç, kendisine, ailesine ve nihayetinde vatanına, milletine faydalı kişiler yetiştirmektir. Eski zamanlarda, toplumlar savaşarak büyüyebiliyordu. Askeri alanda başarılı güçlü olan devletler, diğer devletlerin topraklarını savaşarak kazanıyor, zenginleşiyorlardı. Günümüzde ise eğitime en fazla önem veren devletler, dünyanın en güçlü devletleri sayılmaktadır. Sahip olunan değerlerin çoğu eğitimle kazanılmaktadır. Bu nedenle her toplumda eğitime önem verilmeli, eğitimli insanlar yetiştirilmeye özen gösterilmelidir.

ADRESİMİZ

BELEDİYEEVLERİ MAH. ZAHİT AKDAĞ BLV. ARMA 4 SİTESİ ZEMİN KAT ÇUKUROVA/ADANA

0322 247 10 27

0322 247 10 27

bilgi@ekinegitim.com

EKİN' DE EĞİTİM

HARİTA