BELEDİYEEVLERİ MAH. ZAHİT AKDAĞ BLV. ARMA 4 SİTESİ ZEMİN KAT ÇUKUROVA/ADANA Tel:0322 247 10 27
Etüt ve Rehberlik

Etüt Merkezi Nasıl Olmalı?

EKİN Öğrenci Etüt Eğitim Merkezimizde uygulanmakta olan eğitimimizin amacı sadece müfredatta yer alan derslerin öğretilmesi ile sınırlı değildir.

Öğrencimizin akademik gelişimi, psiko - sosyal gelişimi için de çalışmalar yapılır.

Bu çalışmalar EKİN Öğrenci Etüt Eğitim Merkezimizde genişletilerek yapılır.

Rehberlik hizmetlerinde amaç; öğrenciyi tanımak, yetenek ve becerilerini ortaya çıkarmak, bu gelişimdeki eksiklikleri ve ihtiyaçları tespit ederek gidermeye çalışmaktır.

Kurumumuzda rehberlik etkinlikleri kapsamında akademik gelişimi izleme ve destekleme çalışmaları yapılmaktadır. Bu çalışmalar rehber öğretmenler eşliğinde bireysel ve grup çalışmalarıyla yapılır.

Çalışmalar kapsamında öğrencilere çeşitli test ve envanter uygulamaları yapılır ve öğrencilerimizin yetenekleri, güçlü olan yanları ortaya çıkarılır. Bu çalışmalar veli, öğretmen ve öğrencilerle paylaşılır.

Kurumumuzun rehberlik faaliyetleri içinde çeşitli proje uygulamaları da bulunur. Dayanışma projeleri, sosyal sorumluluk projeleri gibi projelerle toplum içi sosyal ilişkilerin geliştirilmesi, öğrenciler arasında olumsuz davranışların giderilmesi ve paylaşma bilincinin gelişmesi amaçlanmaktadır.

Evrensel değerlerin tanıtılması ve içselleştirilmesi için de sosyal sorumluluk projeleri uygulanmaktadır. Bu projelerde saygı, sevgi, dayanışma, çevre bilinci, doğa hakkı gibi konular ele alınmaktadır. Ayrıca yaşanılan olaylardan ve olumsuz davranışlardan çıkarılan dersler de sunumlar halinde dile getirilmektedir.

Ayrıca etüt-aile işbirliğini geliştirmek için veli görüşmeleri yapılır, öğrencilerin gelişimleri ile ilgili seminerler verilir. 

Kurumsal rehberlik çalışmaları sonucunda öğrenciler kendilerini tanıyacak ve özgüvenleri gelişecektir.

EKİN Öğrenci Etüt Eğitim Merkezimizde eğitim gören öğrencilerimiz çevreye karşı daha duyarlı olacak ve toplumla daha sağlıklı ilişkiler kurabilecektir.

Empati kurabilecek, farklı kültürlere, doğaya ve canlılara, engelli ve yaşlılara saygıyı öğrenecektir. Böylece öğrenciler sadece ders çalışan ve bilgi sahibi kişi değil, pek çok niteliğe de sahip bireyler olacaktır.

EKİN Öğrenci Etüt Eğitim Merkezimiz öğrencilere rahat ve huzurlu bir ders çalışma ortamı sağlar, öğrenmede yaşadığı sorunlarda yardımcı olur ve rehberlik çalışmalarıyla da kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sunar.

Bütün bu çalışmaları alan çocuklar okullarında da daha başarılı olurlar. Ailelerin evde kazandıramayacağı nitelikleri öğrenciler etüt merkezimizde kazanır. Bu çalışmalardan anne babalar da son derece mutlu olmaktadırlar. Çocuklarına yeterli zaman ayıramayan aileler, çocuklarının böyle nitelikli bir yerde bulunmasını ve ders çalışmasını gördüğü için daha huzurlu olurlar.

Öğrenciler okuldan çıktıktan sonra verilen ödevleri yapmaları ve ertesi günün derslerine hazırlanmaları gerekir. Eğitim sistemi oldukça değiştiği için de eskisi gibi öğrenciler artık anne ve babalarından fazla destek alamıyorlar ya da evde ders çalışacakları ortamı bulamıyorlar.

EKİN Öğrenci Etüt Eğitim Merkezimiz çocuklarımızın bu ihtiyacına en iyi cevap veren merkez olmuştur.

Merkezimiz 1. sınıftan, 8. sınıfa kadar olan öğrencilerin okul dışı saatlerini en verimli şekilde değerlendirecekleri mükemmel bir ortam sunmaktadır.

Öncelikle şu bilinmelidir ki etüt, özel ders değildir.

Etüt, okul sonrası yine okul müfredatına uygun olarak yürütülen bir destek eğitimidir.

Burada öğrenciler etüt öğretmeni gözetiminde derslerini ve ödevlerini yaparlar. Destek almak istediklerinde etüt öğretmeni onlara yardımcı olur. Öğrenci okulda verilen ödevleri, projeleri burada rahat bir ortamda hazırlayarak akşam evine daha mutlu ve huzurlu gider.

Evine gittiğinde yapacağı ödev kalmadığı için de ailesiyle daha mutlu ve eğlenceli zaman geçirme fırsatı bulur.

EKİN Öğrenci Etüt Eğitim Merkezimiz çocuklarımıza ders çalışma alışkanlığı ve sonuç alıcı öğrenme alışkanlığı da kazandırmaktadır.

EKİN Öğrenci Etüt Eğitim Merkezimizde öğrenci sosyal bir ortamda olduğu için öğrenme ve ödev yapma konusunda daha istekli olacaktır. Hatta ders çalışma ve ödev yapma eğlenceli bir hale bile gelecektir. Etüt programlarımız öğrencilere ders çalışma dışında da imkânlar sunmaktadır.

Güzel ve hızlı okuma-yazma alışkanlığı, birlikte çalışma alışkanlığı, zamanı etkin kullanabilme alışkanlığı gibi nitelikler de etüt programlarımız ile kazandırılmaktadır.

Etüt ne demektir sorusu öğretmenlere en çok yöneltilen soru olmaktadır. Bu soruya verilecek en kısa ve öz cevap ise, öğrencilerin okul dışı zamanlarını en verimli şekilde geçirecekleri destek eğitim programı olacaktır.

Burada bizimle huzurlu, güvenli bir ortamda, uzman öğretmenler eşliğinde çocuklarının ders çalışmasından aileler de son derece memnun olurlar.

Etüt artık eğitimin önemli bir parçası haline gelmiştir. Çağımızın yaşam biçimi ve eğitim sistemindeki gelinen nokta etüt çalışmasını neredeyse zorunlu hale getirmiştir.

Çocuklarımızı okul dışındaki zamanlarını daha verimli geçirmeleri için etüt merkezlerine gönderiyoruz.

EKİN Öğrenci Etüt Eğitim Merkezimiz hem fiziki yapı olarak hem de personel kalitesi olarak bu ortamı fazlasıyla sunmaktadır.

Bu nedenle EKİN Öğrenci Etüt Eğitim Merkezimiz öğrencilere rahat ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlar.

Masalarımız, sandalyelerimiz, okuma köşeleri, aktivite alanlarımız hem güvenli hem rahattır.

Yaz ve kış ayları için ideal ısı ayarı yapılmaktadır.

Öğrencimiz EKİN Etüt Öğrenci Eğitim Merkezimize geldiğinde güler yüzlü ve samimi bir şekilde karşılanır ve kendisini buraya ait hisseder.

Çalışan sayısı öğrencilerle bire bir ilgilenebilecek düzeydedir.

Çocukların ne zaman nerede olduğunu takip eden bir rehberlik sistemimiz vardır.

Öğretmenlerimiz, ödevlerini yapan öğrenciye her konuda yardımcı olup, anlamadıkları yerleri açıklarlar.

EKİN Öğrenci Etüt Eğitim Merkezimiz ders saatleri dışında çocukların sosyalleşmesine ve becerilerinin gelişmesine katkıda bulunarak aktivitelerin etüt programında yer alması için bütün gayretini ortaya koyar.

Yeteneklerine göre öğrenciler sanat, drama, spor ve bilgisayar gibi etkinliklere katılabilirler.

Program saatleri öğrencilerin ve ailenin ihtiyaçlarına göre düzenlenir.

EKİN Öğrenci Etüt Eğitim Merkezimiz kaliteli bir etüt merkezi olup bu imkânları sunar.

Günümüzde anne ve babalar daha çok çalışma hayatının içindeler. Akşam eve yorgun geldiklerinde çocuklarının ödevlerine yardımcı olamamaktadırlar. Buna hem zaman bulamazlar hem de unutmuş oldukları bilgiler yardımcı olmaları için yeterli olmaz. Ama bütün aileler çocuklarının okulda daha başarılı olmalarını isterler. Bunun için de çocuklarının eğitimciler nezaretinde ders çalışmalarını çok önemserler.

İşte EKİN Öğrenci Etüt Eğitim Merkezimiz ailenin ve öğrencinin bu ihtiyaçlarını en iyi karşılayan Kariyer Eğitim Kurumlarının altı şubesinden bir tanesidir.

Eğitim konusunda uzman kişiler etüt merkezi nasıl olmalı konusunda çalışmalar yapmış ve bu maddeleri tespit etmiştir. Merkezimiz öğrencilerin huzur ve güven içinde ders çalışabilecekleri ortamı hazırlamıştır.

Eğitim kadromuz, öğrencinin bilgiyi öğrenme ihtiyacına en iyi şekilde karşılık vermektedir.

Merkezimize gelen öğrencilerin okulda başarısının görülür bir şekilde artmış olduğunu görüyoruz. Ayrıca yeteneklerini en iyi şekilde geliştirebildiklerini, yeni beceriler kazandıklarını ve sosyal ilişkilerinde daha uyumlu olduklarını görüyoruz.

Merkezimize gelen öğrencilerimizin yemek ihtiyaçları da temiz ve hijyen bir şekilde karşılanmaktadır. Öğrencilerimiz servislerimizle güven içinde okula ya da evlerine teslim edilmektedir.

EKİN ETÜT EĞİTİM MERKEZİ

 

ADRESİMİZ

BELEDİYEEVLERİ MAH. ZAHİT AKDAĞ BLV. ARMA 4 SİTESİ ZEMİN KAT ÇUKUROVA/ADANA

0322 247 10 27

0322 247 10 27

bilgi@ekinegitim.com

EKİN' DE EĞİTİM

HARİTA